Home / Buhalterinė apskaita / Buhalterinės apskaitos reikalavimai
buhalterine-apskaita-1

Buhalterinės apskaitos reikalavimai

Buhalterinės apskaitos reikalavimaiBuhalterinė apskaita – tai tokia sritis, be kurios negali išsiversti nei viena įmonė, gaminanti produkciją ar teikianti paslaugas. Galime rasti įmonių, kuri gyvuoja neskirdama daug dėmesio rinkodarai ar darbuotojų motyvacijai, tačiau tikrai nerasime tokios, kuri neskirtų dėmesio ir neinvestuotų į buhalterinę apskaitą. Tvarkinga apskaita užtikrina įmonės gyvavimą. Ar žinojote, jog viena dažniausių priežasčių, kodėl įmonės bankrutuoja, yra apleista buhalterinė apskaita? Norint, kad įmonės veikla būtų vykdoma be nesklandumų yra tiesiog būtina pasirūpinti tinkamai buhalterine apskaita.

Norint tinkamai ruošti buhalterinę apskaitą, būtina žinoti ir išmanyti visus jai taikomus reikalavimus. Tačiau tam, kad buhalterinė apskaita būtų vykdoma tvarkingai, būtina žinoti buhalterinei apskaitai keliamus reikalavimus. Verta pabrėžti, jog šie reikalavimai kartais keičiasi, tad būtina sekti pokyčius. Ir nors pasikeitimų buhalterijos srityje būna dažnai, kol kas, siūlome trumpą pažintį su dabartiniais buhalteriniais reikalavimais.
http://www.finva.lt patikima buhalterinė apskaita būtina Jūsų įmonei.finva

 

Buhalterinės apskaitos paslaugosVienas svarbiausių buhalterinių reikalavimų yra apskaitos politika. Yra trys pagrindiniai dalykai, kurie turi būti nurodomi apskaitos politikoje: taikomi apskaitos standartai, finansinių ataskaitų rinkinio sudėtis bei apskaitos metodai ir taisyklės.

Dar vienas svarbus buhalterinės apskaitos reikalavimas yra susijęs su dokumentų pasirašymu. Pasirodo, jog nuo šių metų sausio 1 dienos finansines ataskaitas turi pasirašyti ne tik įmonės vadovas, bet ir vyriausiasis buhalteris arba kitas asmuo, kuris turi teisę ruošti įmonės buhalterinę apskaitą.
Svarbu ir tai, jog apskaitos registrai turi būti pasirašomi asmeniškai arba saugiu kvalifikuotu elektroniniu parašu.

Keletas svarbių reikalavimų yra susiję ir su apskaitos dokumentais bei klaidų taisymu. Verta paminėti tai, jog visi apskaitos dokumentai bei registrai yra saugomi vadovaujantis dokumentų ir archyvų įstatymo nuostatomis. Na, o klaidos, kurios buvo pastebėtos tik po metinių finansinių ataskaitų patvirtinimo, gali būti taisomos tik einamaisiais metais, surašant buhalterines pažymas.